Új termékek jelentek meg cégünk kínálatában. Ebből most az SM Pro Audio termékei, először a Mic Thing mikrofon izolátor került górcső alá.
Házistúdiós tesztelőnk Helényi Marci volt.Íme véleménye:
Először is nem volt a kezemben még hasonló dolog. Ha hangot csillapítani kellett, mindig a környéken fellelhető szőnyegek, párnák, pokrócok szolgálták az alapanyagot. A Mic Thing nagyban segítette volna a munkámat, de nem tudtam létezéséről. Eddig. Ha pontosan körül akarnám írni mi is ez, valahogy így kéne tennem: egy kisebbfajta hangfalállványra szerelt fém keretbe foglalt szivacs, tetején egy mikrofonállvánnyal... Hogy mire jó? Sokmindenre! Ha ronda az énekes akkor eltakarja a fejét, vagy éppen a vele szembe állókat, ahogy kuncognak rajta. Komolyra fordítva, ez kérem csillapítja a nem kívánt visszaverődéseket. Nagyon okosan a popfilterét nem vittük el, pedig mindig is vonzott, hogy a fém és a szövet popfilter közötti különbséget megismerjem (mic thing-nek fém, egy tömör darabból ami szintén érdekes, legközelebb ezt is véleményezem).
Első benyomásra olyan mint egy arcszolárium, a fejlettebb fajtából, de szó sincs erről. Ahogy már írtam feladata, hogy csillapítsa a nem kívánt visszaverődéseket. Nem mindet, de lényegesen megsegíti a munkát, hogy ne a termet és a hangforrást halljuk vissza a felvételeken, hanem csak amit felvenni akarunk. Nem helyettesít egy visszaverődésektől mentes szobát, nem kell csodát várni tőle, de jó ha van. Próbáltuk gitárerősítő előtt, és énekfelvételéhez. Természetesen nagyobb hangerőnél csökken a jelentősége, mert jobban a terem játszik közbe, minthogy az a felület amivel a Mic Thing rendelkezik, de ez így van rendjén. A gyártói ajánlás szerint lehet több darabot stackelve is alkalmazni. Az Ultra-Flesh(R) szivacs csillapítás mellett az állítható szárnyak rendelkeznek egy-egy levehető sűrű fémráccsal, amivel szárazabb hangot kaphatunk, bár én ezt most nem próbáltam.
Mivel sokan vannak úgy, hogy otthon vesznek fel akár éneket, gitárt, bármi mást, és nem rendelkeznek megfelelő technikai helységgel. Vagy a különböző hangforrásokat kell izolálják egymástól. Mint én, akinek a gitárt, majd az éneket kellett megfelelően izolálnom a zenekartól. Jó beruházás házistúdiós felhasználóknak, broadcastos, és nagyobb stúdiós felhasználóknak, ahol fontos a hangforrások elválasztása, és a legapróbb nüansz is számít.
Helényi Marci |